Dostáváme se k dalšímu kousku ze série Avengers. Tentokrát ale jde o kousek, který se více zaměřuje na jeden z několika dalších týmů. Jméno toho týmu je Young Avengers. Chcete o tomto týmu vědět více ? Tak se pojďte podívat na tuto recenzi.
Příběh:
Jak už bylo řečeno, celý příběh se točí okolo týmu Young Avengers, který vám představím za chvíli. Každopádně, velitel týmu jménem Wiccan chce s celým týmem najít na jednom epickém dobrodružství Scarlet Witch. Takhle by se zkráceně dal popsat celkový příběh. Každopádně, můžete si být jistí tým, že tento příběh ovlivní zásadně celý vesmír Marvelu.
Co by se dalo říci k příběhu, tak to je určitě to, že se zde hodně manipuluje s časem. Takže se zde také hodně mluví o ovlivňování času a vidíme zde jak věci z minulosti, tak i věci z budoucího 30. století. O tomhle se ale dozvíte v samotném komiksu. Co se týká mého názoru na tyto věci k času, tak to mi tam jaksi sedělo, ale zároveň nesedělo. Kupříkladu pasáž z minulosti se čtyřmi členy Young Avengers byla zajímavě udělaná. Když ale přijde na minulost z jednoho velkého dne, tak to mi přišlo o něco méně dobré.
Navíc, celý příběh odkazuje na události, které se odehrály o několik let dříve. Takže pokud jste začínající čtenář komiksů od Marvelu, tak se občas při některých věcech nemusíte chytat. Naštěstí máme už k dispozici několik knížek, které by nám mohly objasnit tyhle odkazy.
Postavy:
Postav je zde strašně moc. To vám říkám na rovinu. A opět jsou zde postavy, které nemusíte znát. Je zde totiž třeba ke konci tým X-Factor, který zná málokdo. Každopádně, v této recenzi se zaměřím jenom na celý tým Young Avengers, o kterém celá knížka je.
Jak už jsem říkal, tak vám představím tým jako takový. Tým byl založen tehdy, kdy se hlavní tým Avengers rozpadl. Členy tohoto týmu jsou Wiccan, Speed, Hulkling, Patriot, Hawkeye (kterým je Kate Bishopová), Vision (již jeho druhá verze), Stature a Iron Lad. Každý z nich má něco společného s určitým hrdinou nebo padouchem ze světa Avengers. Dva členové mají dokonce mezi sebou vztah. Jde konkrétně o Wiccana a Hulklinga.
Všechny postavy vám budou představeny hned ze začátku komiksu, což je jen dobře. Bohužel je zde problém v tom, že některé postavy nedostávají tolik prostoru a fungují pouze v dialozích. To se dá říci například o Visionovi, který v komiksu ani moc nebyl. A zvrat, který se stane ohledně něj, mi byl celkem jedno. To samé platí třeba i pro Speeda. Je zde jenom dialogově a trochu i akčně. Jinak moc prostoru nedostává. Jediní, co mají dle mého velký prostor jsou Iron Lad s Hulklingem a Wiccanem. Ti zde jsou hodně důležití a nejsou to jenom figurky, které jsou tam jen kvůli příběhu.
Jak už jsem říkal, je zde i několik dalších postav, o kterých se tu nechci moc zdržet, protože celý článek by se pak o další věty protáhl. Takže jenom řeknu, že opět jsou tu postavy, které mají prostor i s postavami, které jsou tu jenom navíc kvůli příběhové lince.
Pokud bych měl zmínit akci mezi postavami, tak ta nebyla špatná, ale mohla být v některých částech lepší.
Kresba:
Myslím si, že kresba je jedna z nejlepších věcí na celém komiksu. Je dosti moderní a je propracovaná. Každý detail je výrazný společně s barvami, které krásně vykreslují charaktery. Navíc, líbí se mi, že když se třeba v komiksové bublině objeví jméno určitého hrdiny nebo týmu, tak není napsáno klasickým stylem. Pokud budete tento příběh číst, tak budete vědět, jak konkrétně nakresleny jsou. Pak zde ale máme kresbu Alana Davise, se kterým jsme se už mohli setkat při příběhu Avengers: Elita. Překvapivě mi u jednoho sešitu tohoto komiksu přišla jeho kresba v pohodě. O tomto sešitu ale budu mluvit za chvilku. Každopádně, kresba Alana Davise zde byla v pohodě a proti ní jsem nic neměl. Sice nebyla na úrovni jako ta klasická moderní kresba, ale i tak byla celkem dobrá.
Nejlepší část knížky:
Zrovna celý sešit Avengers: The Children's Crusade - Young Avengers 1 je to nejlepší na celé knížce. Sice to kreslí Alan Davis, jehož kresba nemusí sednout každému, ale i tak to byl prostě dobrý sešit. Kromě toho, že zde je ukázaná budoucnost 30. století a je zde i budoucí sestavení týmu Young Avengers, tak je zde i ukázka minulosti se čtyřmi členy staré sestavy celého týmu. Zrovna v sekvenci minulosti je zde ukázán souboj týmu se starými členy Sinister Six. Pokud nevíte, co je to Sinister Six, měli byste se stydět.
Shrnutí:
Avengers: Dětská křížová výprava (bože, to je název) je celkem dobrý komiks, který má své chyby. Postav je zde hodně a ne všechny můžete znát. Navíc, charaktery zde mají různorodý prostor v příběhu. Je dobře, že celý tým Young Avengers je vám hned na začátku komiksu představen. Budete se aspoň nějakým způsobem orientovat. Bohužel, příběh navazuje na několik událostí, které se staly ještě před tímto příběhem, což znamená, že pro začínající čtenáře tohle není moc dobrá volba ke čtení. Příběh je celkem zajímavý a hrátky s časem jsou občas dobré a občas méně dobré. Kresba je úžasná. Moderní je perfektní, Davisova je v pohodě.
Podtrženo sečteno. Komiks jako takový je dobrý. Má svá pozitiva a má i své mínusy. Pro začínající čtenáře to moc nedoporučuji, protože se většinou můžou ztrácet v ději. Pokud ale chtějí riskovat, tak ať jdou do toho.
Za mě dávám příjemné 3/5.
Jsem zvědav, jestli tým Young Avengers ještě někdy uvidím v nějakém dalším příběhu.
Žádné komentáře:
Okomentovat